دستگاه ردیاب سالمندان و مزایای آن

تکنیک های مراقبت مدرن استقلال سالمندان و آرامش خاطر را برای سرپرستان آنها فراهم می کند

 در گذشته هنگامی که یک فرد سالخورده دچار زوال عقل یا بیمارای مانند آلزایمر می شود که در آن حافظه فرد از بین می رود، تنها گزینه کمک به فرد برای انجام امورات زندگی و مراقبت بود. مگر اینکه یکی از اعضای خانواده بتواند زندگی خود را به ارائه مراقبت های مداوم اختصاص دهد، یا از عهده حرفه ای مراقبت در منزل برآید. کمک به زندگی تنها راهی برای اطمینان از ایمنی این عزیزان بوده است. با پیشرفت در زمینه ردیاب سالمندان و فن آوری اتوماسیون در خانه ، اکنون ممکن است برای بیماران سالخورده مبتلا به آلزایمر و زوال عقل زندگی بسیار کمتری از زندگی ، اغلب اوقات حتی در آسایش در خانه خود انجام دهند.

وقتی به دستگاه های جی پی اس ردیاب فکر می کنیم ، ممکن است موارد مختلفی از قبیل نصب ردیاب روی وسایل نقلیه شرکت ، دارایی های با ارزش ، رانندگان نوجوان یا حتی کودکان به ذهن خطور کند. از ردیاب ها می توان برای ردیابی پنهان استفاده کرد و برای کاربران مفید است که بتوانند محل زندگی ، ایمنی و بهزیستی شخص حامل وسیله را بررسی کنند. این دستگاه ها می توانند برای سرپرستان بیماران سالخورده بسیار مفید باشند و به برخی از بزرگترین نگرانی ها در مورد مراقبت از آنها کمک کنند.

نگرانی افراد در مورد بیماران سالخورده اشان

بیشتر نگرانی های اعضای خانواده در مورد مراقبت از والدین یا بستگانشان ، به ویژه کسانی که مبتلا به آلزایمر یا زوال عقل هستند ، مربوط به ایمنی است. خانواده ها نگران هستند که اگر کسانی را که دوست دارند همیشه همراهی نکند، این ممکن است عواقب داشته باشد:

  • بیرون رفتن و گم شدن
  • سرگردانی
  • سردرگمی در مورد مکان آنها
  • فراموش کردن مصرف دارو
  • فراموش کردن غذا خوردن یا مراقبت از خود

ترس از این نوع برخی از اصلی ترین دلایلی است که ممکن است اعضای خانواده و سرپرستان تصمیم بگیرند که مراقبت بیشتری از یک فرد سالخورده در خانواده کنند. برای اطمینان از مراقبت و در امان بودن امنیت در بیمار ، نیاز است که بیمار همیشه تحت کنترل باشد. اگر کسی نتواند بطور منظم در کنار آنها بماند، این نگرانی ها مداوم است.

با وجود این ، بسیاری از بیماران سالخورده ، حتی افراد مبتلا به شرایطی که ممکن است باعث شود آنها ناآگاهانه خود را در معرض خطر قرار دهند ، آرزو دارند استقلال خود را حفظ کنند. برای این بیماران ، در صورتی که مجاز به انجام کارها یا حتی به تنهایی پیاده روی نباشند ، زندگی عذاب آور خواهد بود. برخی از بیماران سالخورده که حداقل برای برخی از مواقع شفاف هستند ممکن است در محافظت اضای خانواده یا سرپرستان از خود مقاومت کنند. افراد مسن غالباً از استقلال خود لذت می برند و از فرصتهایی استفاده می کنند که بدون کمک شخص دیگری به بیرون بروند و یا از خود مراقبت کنند. این امر برای بیماران مبتلا به آلزایمر و زوال عقل تقریباً غیرممکن بوده است تا اینکه پیشرفتهای اخیر در فن آوری ، استقلال را ممکن ساخته است.

چگونه دستگاههای ردیاب سالمندان می توانند به افراد سالخورده کمک کنند

دستگاه های ردیابی سالمندان یک راه حل ساده برای بسیاری از نگرانی های اعضای خانواده و سرپرستان در مورد عزیزان سالخورده است. اگر دستگاه ردیابی GPS به بیمار وصل شده باشد ، سرایدار می تواند از تلفن هوشمند یا رایانه ای استفاده کند تا در هر زمان محل حضور آنها را بررسی کند. این می تواند در مواردی که افراد مسن مستعد سرگردان و گم شدن هستند بسیار مفید باشد ، یا وقتی می خواهند بیرون بروند و یا بدون فشار همراهی شخص دیگری ، پیاده روی کنند.

دستگاه جی پی اس ردیابی می تواند با استفاده از لوازم جانبی پوشیدنی به فرد موردنظر شما وصل شود یا در داخل یک کیف یا جیب قرار داده شود تا به شما کمک کند در هر زمان افراد را در مکانشان بیابید. جی پی اس ردیاب را در مکان خود بگذارید. به این ترتیب ، یک فرد سالخورده هنوز هم می تواند به طور مستقل زندگی کند ، به پیاده روی برود یا حتی با خیال راحت وقت خود را در حیاط خود بگذراند. همچنین اگر فرد موردنظر شما هنوز در حال رانندگی است ، می توان از طریق برنامه ریزی برای ارسال اعلان ها در مورد سرعت برنامه ریزی کرد. حتی اگر بیمار رانندگی نکند ، می توان برنامه ای را برای ارسال اطلاعیه در زمانی که پوشنده در خارج از یک خط مرزی معین ، به نام ژئوفنس (عبور) قرار دارد ، برنامه ریزی کرد. این امر در صورتی مفید است که بیمار دوست داشته باشد هر روز مسیری را طی کند زیرا می توانید از انحراف از مسیر مطلع شوید ، یا اگر بیمار حتی زمانی که قرار نیست قدم بزید ، خانه را ترک کرده است.

سرایدار می تواند از برنامه گنجانده شده برای بررسی محل دقیق بیمار و تنظیم هشدارها استفاده کند تا اگر بیمار خانه را ترک کرد یا برای مدت زمانی مشخصی حرکت نکرده است ، به آنها اطلاع داده شود. یکی دیگر از مزایای دیگر استفاده از دستگاه ردیاب  سالمندان ، اضافه کردن دکمه SOS است تا بیماران سالخورده بتوانند در مواقع اضطراری برای کمک تماس بگیرند. ردیابی GPS به پرسنل خانواده و اورژانس اجازه می دهد تا آنها را به سرعت و به راحتی پیدا کنند.

 سایر گزینه های اتوماسیون منزل برای مراقبت از سالمندان

دستگاههای ردیاب سالمندان می تواند به حل برخی از بزرگترین نگرانی هایی که مراقبان و اعضای خانواده در مورد رفاه اقوام سالخورده خود دارند ، کمک کنند ، اما همه چیز را برطرف نمی کند. پیشرفت های فن آوری خانه های هوشمند ممکن است پاسخی برای کمک به یک بیمار مبتلا به آلزایمر یا زوال عقل باشد تا به طور مستقل در خانه خود زندگی کنند. فناوری خانه هوشمند به سرپرستان اجازه می دهد تا بیش از بررسی محل زندگی بیمار انجام دهند ، همچنین به آنها امکان می دهد تشخیص دهند که بیمار آیا برنامه مراقیت از خود را انجام داده است یا خیر. یک خانه هوشمند می تواند به راحتی و مقرون به صرفه برای یک بیمار مسن تنظیم شود و توسط یک سرپرست یا عضو خانواده قابل اطمینان کنترل شود. در حقیقت ، چندین کاربر می توانند برای نظارت بر خانه ، با هم کار کنند و اطمینان حاصل کنند که همه به امنیت شخص مورد علاقه خود اطمینان دارند.

از فن آوری خانه های هوشمند می توان برای کمک به سرپرستان و اعضای خانواده در بسیاری از فعالیتهای بستگان سالخوردگان خود در طول روز نظارت کرد و به آنها کمک کرد تا عزیز خود از امنیت و مراقبت برخوردار باشد. برخی از محبوب ترین دستگاه های مورد استفاده برای اطمینان از ایمنی این افراد سنسورها هستند و می توان از آنها برای ردیابی انواع مختلفی از موارد از جمله موارد زیر استفاده کرد:

  • باز و بسته شدن درها ، بالاخص درب خروج
  • دسترسی به یخچال
  • دسترسی به کابینت قرص
  • آشکارسازهای حرکتی برای هشدار از حرکت یا عدم حرکت

فناوری مراقبت از سالمندان همواره در حال توسعه است تا برای مراقبان این اطمینان حاصل شود كه بیمارانشان داروی خود را مصرف می كنند، غذا می خورند ، صبح از خواب خارج می شوند و بعد از انجام فعایت های خارج از خانه به خانه خود بازگشتند. هنگام نظارت بر بستگان سالخورده ، مهمترین بخش اطمینان از عدم امنیت آنها است. البته که برخی از این دستگاه ها صرفا کار ردیاب را انجام می دهند و بعضی بیشتر از یک ردیاب صرف مانند دستگاه های ارائه شده در شرکت آرا سیستم.

 نتیجه: آینده ردیاب ها  و اتوماسیون خانگی برای سالمندان

با پیشرفت فن آوری ، متولیان امر در حال یافتن روشهای جدید و بهبود یافته ای برای مراقبت از بستگان سالخورده ، به ویژه کسانی که از آلزایمر یا زوال عقل رنج می برند ، هستند و به طور مرتب قادر به مراقبت از خود نیستند. استفاده از دستگاه ردیاب سالمندان یک روش عالی برای سرایداران است که می توانند یک برگه ثابت را در محل بیمار خود نگه دارند تا از اطمینان خاطر در مکانی که در آن نیاز دارند اطمینان حاصل کنند. بازار به طور مستمر در حال گسترش است تا بتواند فن آوری برای رفع نیازهای فردی به ویژه در مورد مراقبت از سالمندان تأمین کند.

فناوری هایی که از قبل در بازار به بازار عرضه شده اند شامل دستگاه هایی هستند که می توانند داروها را مرتب سازی و توزیع کنند ، علائم حیاتی را برای بررسی شرایط اضطراری و موارد دیگر نظارت کنند. همانطور که سرایداران نگرانی ها را برطرف می کنند ، توسعه دهندگان فناوری شروع به جستجوی راه حل می کنند.

منبع: http://www.brickhousesecurity.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: