دزدی ماشین بدون کلید و امن کردن خودرو

در سال 2017 تعداد زیادی سرقت در وسایل نقلیه وجود داشته است. مقامات معتقدند که این افزایش مربوط به آخرین روند جرم و جنایت است: سرقت از ماشین بدون کلید. در مقایسه با بیش از 600000 وسیله نقلیه که در سال 1992 در انگلستان به سرقت رفته بود ، در سال 2016 تنها 56.000 خودرو به سرقت رفت که نشان می دهد سیستم های امنیتی شخص ثالث چگونه موفق شده اند. با این حال ،  تعداد اتومبیل های سرقت شده است در سال 2017 با افزایش 56 درصدی به 89.000 افزایش یافته است. تولید کنندگان سیستم های امنیتی مادربورد را به اتومبیل ها تبدیل می كنند كه آنها را برای سرقت سخت تر می كنند. این نوع ردیاب ها با ردیاب هایی که معمولا به عنوان ردیاب موتورسیکلت نیز قابل استفاده هستند متفاوت است و در مادر بودرو خودروهای الکترونیکی تعبیه می شوند. اما آخرین موج جرم – سرقت ماشین بدون کلید – نشان داد كه كلیدهای خودرو ضعیف ترین حلقه در زنجیره امنیت خودرو است. یکی از نگرانی ترین واقعیت ها در مورد موج جرم بدون کلید این است که می توانید در حین نوشیدن قهوه در مرکز شهر یا دراز کشیدن روی مبل خود بعد از یک روز خسته کننده هدف قرار بگیرید. این نشان می دهد که مشکل سرقت وسایل نقلیه بدون کلید چقدر جدی است.

مقامات پلیس گزارش می دهند که وسایل نقلیه مدرن بدون نیاز به کلید و یا خرد کردن پنجره ها و تنها با استفاده از یک دستگاه  به نام جعبه ی رله که از سیستم های امنیتی خودرو عبور می کند، دزدیده می شوند. با استفاده از این دستگاه سارقان سیگنال تولید شده توسط کلید فوب را برمی گردانند و آن را به یک وسیله ثانویه در کنار وسیله نقلیه انتقال میدهد. در این لحظه در داخل خودرو، سارقان می توانند ماشین را استارت زده و حرکت کنند. تمام این روند کمتر از یک دقیقه طول می کشد.

صاحبان خودروهای لوکس حق دارند در مورد میزان توجه به خودروهای خود نگران باشند، در حالی که سرقت آنها بسیار آسان است. حتی نوجوانان از نقص ورودی بدون کلید استفاده می کنند تا با استفاده از جعبه های رله ، به داخل اتومبیل های آسیب پذیر نفوذ کرده و هر چیزی با ارزشی را بدزدند. قرار است fob های کلیدی مانع از روشن شدن موتور خودرو شوند بدون اینکه خود کلید بتواند فرکانس صحیح رادیو را منتقل کند

ردیاب خودرو می تواند با ویژگی های مدرن مانند مناطق ژئوفنس، سنسورها و ردیابی موقعیت مکانی در زمان واقعی، امنیت نهایی را در برابر سرقت خودرو فراهم کنند.

برخی از افراد ممکن است تعجب کنند که چگونه ردیاب خودرو می تواند از وسیله نقلیه خود محافظت کند وقتی که آخرین فن آوری های داخلی که قبلاً در اتومبیل خود ادغام شده اند ، شکست می خورند. هزاران وسیله نقلیه بلافاصله از جاده ها و گاراژهای مردم سرقت می شوند. جرم بدون کلید فرقی نمی کند و جنایتکاران هنگامی که آسیب پذیرترین آنها هستند ، قصد سرقت وسایل نقلیه با سیستم های ورودی بدون کلید را دارند. پارک شده برای شب و بدون نظارت.

مناطق Geofence ابزاری نهایی در برابر هک های ورودی بدون کلید است ، ژئوفنس محیط های مجازی هستند که با استفاده از نرم افزار ردیابی GPS در ارتباط با ردیاب ، می توانید در هر مکان روی نقشه کشیده شوید. دارندگان وسایل نقلیه می توانند مرزها را در اطراف گاراژها ، راههای رانندگی یا پارکینگهای شرکت خود قرار دهند. دستگاه ردیابی هر بار که وارد می شود یا یکی از مناطق از پیش تعیین شده را رها می کند هشدار فوری را به مالک می دهد تا از مالک هرگونه حرکات غیرمعمول مطلع شود. صاحبان وسایل نقلیه می توانند با اطمینان از این مورد که بدون رضایت آنها ماشینشان به جایی نمی رود راحت بخوابند. ردیاب های اتومبیل همچنین مجهز به سنسورهای حساس هستند که در صورت تلاش برای جابجایی وسیله نقلیه یا دستکاری با قفل ها ، به صاحب مالک اطلاع می دهند.

میلیون ها اتومبیل از جمله مارک های رده بالا مانند پورشه ، مرسدس و مازراتی در معرض خطر هک شدن الکترونیکی و سرقت قرار دارند. با گزارش در برخی مناطق ، تعداد سرقت های معمولی در سرتاسر بریتانیا به یک بیماری همه گیر تبدیل شده است. جعبه های رله ممکن است یک روش پیچیده برای مجرمان برای دور زدن سیستم های امنیتی وسیله نقلیه در اختیار مجرمان قرار دهد ، اما دارندگان خودرو می توانند از وسایل ردیابی وسایل نقلیه برای متوقف کردن آنها در مسیرهای خود استفاده کنند. ردیاب های اتومبیل اگر شخصی سعی در جابجایی یا برخورد به وسیله نقلیه فرد را داشته باشند به صاحب آن هشدار می دهند چه رسد به اینکه با آن فرار کنند. با اقدامات امنیتی پیشرفته مانند هشدار حرکت ، سنسور شوک و مناطق جغرافیایی موجود ، حتی موفق ترین دزد نیز شکست خواهد خورد.

در این صورت بعید نیست که شخصی موفق به دزدین وسیله نقلیه شود ، صاحبان خودرو می توانند با استفاده از یک برنامه در تلفن هوشمند خود ، آن را در عرض چند ثانیه پیدا کنند. بقیه در اختیار مأموران پلیس برای بازیابی خودرو از محلی است که توسط برنامه مشخص شده است. در حالی که ارائه بهترین ضمانت ها ، ردیاب های وسایل نقلیه نیز می توانند بازگشت ایمن خودرو را در صورت بدترین اتفاق رخ دهد و همین چیزی است که آنها را به بهترین سیستم امنیتی در بازار تبدیل می کند. سرقت بدون کلید ممکن است تهدیدی گسترده برای وسایل نقلیه مدرن باشد ، اما با داشتن دستگاه ردیابی اتومبیل برای بهبود امنیت در مقابل سرقت ماشین بدون کلید ، صاحبان وسیله نقلیه می توانند با وجود دانستن اینکه هکرها به هیچ وجه امکان دسترسی به سیستمهای رایانه ای مادربورد را ندارند و با آنها فرار کنند، به امنیت خودروی خود اطمینان داشته باشند.

منبع: rewiresecurity

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: