دزدی ماشین بدون کلید و امن کردن خودرو

در سال 2017 تعداد زیادی سرقت در وسایل نقلیه وجود داشته است. مقامات معتقدند که این افزایش مربوط به آخرین روند جرم و جنایت است: سرقت از ماشین بدون کلید. در مقایسه با بیش از 600000 وسیله نقلیه که در سال 1992 در انگلستان به سرقت رفته بود ، در سال 2016 تنها 56.000 خودرو به سرقت رفت که نشان می دهد سیستم های امنیتی شخص ثالث چگونه موفق شده اند. با این حال ،  تعداد اتومبیل های سرقت شده است در سال 2017 با افزایش 56 درصدی به 89.000 افزایش یافته است. تولید کنندگان سیستم های امنیتی مادربورد را به اتومبیل ها تبدیل می كنند كه آنها را برای سرقت سخت تر می كنند. این نوع ردیاب ها با ردیاب هایی که معمولا به عنوان ردیاب موتورسیکلت نیز قابل استفاده هستند متفاوت است و در مادر بودرو خودروهای الکترونیکی تعبیه می شوند. اما آخرین موج جرم – سرقت ماشین بدون کلید – نشان داد كه كلیدهای خودرو ضعیف ترین حلقه در زنجیره امنیت خودرو است. یکی از نگرانی ترین واقعیت ها در مورد موج جرم بدون کلید این است که می توانید در حین نوشیدن قهوه در مرکز شهر یا دراز کشیدن روی مبل خود بعد از یک روز خسته کننده هدف قرار بگیرید. این نشان می دهد که مشکل سرقت وسایل نقلیه بدون کلید چقدر جدی است.

مقامات پلیس گزارش می دهند که وسایل نقلیه مدرن بدون نیاز به کلید و یا خرد کردن پنجره ها و تنها با استفاده از یک دستگاه  به نام جعبه ی رله که از سیستم های امنیتی خودرو عبور می کند، دزدیده می شوند. با استفاده از این دستگاه سارقان سیگنال تولید شده توسط کلید فوب را برمی گردانند و آن را به یک وسیله ثانویه در کنار وسیله نقلیه انتقال میدهد. در این لحظه در داخل خودرو، سارقان می توانند ماشین را استارت زده و حرکت کنند. تمام این روند کمتر از یک دقیقه طول می کشد.

صاحبان خودروهای لوکس حق دارند در مورد میزان توجه به خودروهای خود نگران باشند، در حالی که سرقت آنها بسیار آسان است. حتی نوجوانان از نقص ورودی بدون کلید استفاده می کنند تا با استفاده از جعبه های رله ، به داخل اتومبیل های آسیب پذیر نفوذ کرده و هر چیزی با ارزشی را بدزدند. قرار است fob های کلیدی مانع از روشن شدن موتور خودرو شوند بدون اینکه خود کلید بتواند فرکانس صحیح رادیو را منتقل کند

ردیاب خودرو می تواند با ویژگی های مدرن مانند مناطق ژئوفنس، سنسورها و ردیابی موقعیت مکانی در زمان واقعی، امنیت نهایی را در برابر سرقت خودرو فراهم کنند.

برخی از افراد ممکن است تعجب کنند که چگونه ردیاب خودرو می تواند از وسیله نقلیه خود محافظت کند وقتی که آخرین فن آوری های داخلی که قبلاً در اتومبیل خود ادغام شده اند ، شکست می خورند. هزاران وسیله نقلیه بلافاصله از جاده ها و گاراژهای مردم سرقت می شوند. جرم بدون کلید فرقی نمی کند و جنایتکاران هنگامی که آسیب پذیرترین آنها هستند ، قصد سرقت وسایل نقلیه با سیستم های ورودی بدون کلید را دارند. پارک شده برای شب و بدون نظارت.

مناطق Geofence ابزاری نهایی در برابر هک های ورودی بدون کلید است ، ژئوفنس محیط های مجازی هستند که با استفاده از نرم افزار ردیابی GPS در ارتباط با ردیاب ، می توانید در هر مکان روی نقشه کشیده شوید. دارندگان وسایل نقلیه می توانند مرزها را در اطراف گاراژها ، راههای رانندگی یا پارکینگهای شرکت خود قرار دهند. دستگاه ردیابی هر بار که وارد می شود یا یکی از مناطق از پیش تعیین شده را رها می کند هشدار فوری را به مالک می دهد تا از مالک هرگونه حرکات غیرمعمول مطلع شود. صاحبان وسایل نقلیه می توانند با اطمینان از این مورد که بدون رضایت آنها ماشینشان به جایی نمی رود راحت بخوابند. ردیاب های اتومبیل همچنین مجهز به سنسورهای حساس هستند که در صورت تلاش برای جابجایی وسیله نقلیه یا دستکاری با قفل ها ، به صاحب مالک اطلاع می دهند.

میلیون ها اتومبیل از جمله مارک های رده بالا مانند پورشه ، مرسدس و مازراتی در معرض خطر هک شدن الکترونیکی و سرقت قرار دارند. با گزارش در برخی مناطق ، تعداد سرقت های معمولی در سرتاسر بریتانیا به یک بیماری همه گیر تبدیل شده است. جعبه های رله ممکن است یک روش پیچیده برای مجرمان برای دور زدن سیستم های امنیتی وسیله نقلیه در اختیار مجرمان قرار دهد ، اما دارندگان خودرو می توانند از وسایل ردیابی وسایل نقلیه برای متوقف کردن آنها در مسیرهای خود استفاده کنند. ردیاب های اتومبیل اگر شخصی سعی در جابجایی یا برخورد به وسیله نقلیه فرد را داشته باشند به صاحب آن هشدار می دهند چه رسد به اینکه با آن فرار کنند. با اقدامات امنیتی پیشرفته مانند هشدار حرکت ، سنسور شوک و مناطق جغرافیایی موجود ، حتی موفق ترین دزد نیز شکست خواهد خورد.

در این صورت بعید نیست که شخصی موفق به دزدین وسیله نقلیه شود ، صاحبان خودرو می توانند با استفاده از یک برنامه در تلفن هوشمند خود ، آن را در عرض چند ثانیه پیدا کنند. بقیه در اختیار مأموران پلیس برای بازیابی خودرو از محلی است که توسط برنامه مشخص شده است. در حالی که ارائه بهترین ضمانت ها ، ردیاب های وسایل نقلیه نیز می توانند بازگشت ایمن خودرو را در صورت بدترین اتفاق رخ دهد و همین چیزی است که آنها را به بهترین سیستم امنیتی در بازار تبدیل می کند. سرقت بدون کلید ممکن است تهدیدی گسترده برای وسایل نقلیه مدرن باشد ، اما با داشتن دستگاه ردیابی اتومبیل برای بهبود امنیت در مقابل سرقت ماشین بدون کلید ، صاحبان وسیله نقلیه می توانند با وجود دانستن اینکه هکرها به هیچ وجه امکان دسترسی به سیستمهای رایانه ای مادربورد را ندارند و با آنها فرار کنند، به امنیت خودروی خود اطمینان داشته باشند.

منبع: rewiresecurity

راهنمای نحوه نصب ردیاب جی پی اس بر روی وسیله نقلیه

اگر قبلاً درخواست بیمه اتومبیل کرده اید ، ممکن است از شما سؤال شود که آیا سعی کرده اید جی پی اس ردیاب را بر روی وسایل نقلیه نصب کنید یا حداقل استفاده از آنها را در نظر گرفته اید. شناخته شده است که شرکت های بیمه در صورت داشتن دستگاه پیگیری ، حق بیمه را کاهش می دهند. اما این سیستم ها دقیقاً چیست؟ و چه چیزی آنها را در بین دارندگان ناوگان و کاربران شخصی بسیار محبوب می کند؟

سیستم های ردیابی وسایل نقلیه گاهاً با دستگاه های ناوبری و مسیریاب خودرو اشتباه گرفته می شوند. همانطور که از این نام پیداست ، ناوبری خودرو پشتیبانی پیمایش را ارائه می دهد. اما با یک جی پی اس ردیاب نه تنها اطلاعات دقیق مکان را به دست می آورید ، بلکه می توانید داده های مربوط به عملکرد خودرو را نیز بارگیری کنید و از گزینه های اضطراری برنامه ریزی شده استفاده کنید. این عملکردهای جهانی دقیقاً به همین دلیل است که جی پی اس در صنایع مختلف بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

امروز با روش صحیح نصب دستگاه های ردیابی در وسایل نقلیه آشنا می شوید. چه مدیر ناوگان و چه یک کاربر شخصی باشید ، می توانید امروز با کمک این راهنمای جامع ، ردیابی را شروع کنید.

راهنمای نصب دستگاه های ردیابی در وسایل نقلیه

با توجه به اینکه تمام تجهیزات مورد نیاز را دارید ، نصب دستگاه های ردیابی در وسایل نقلیه آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. به طور کلی ، دو روش برای نصب دستگاه ردیابی وجود دارد: با استفاده از ردیاب های متصل به سیتم های سخت افزاری خودرو و یا اسفاده از ردیابهای بدون نیاز به نصب

ردیاب های متصل به سیستم سخت افزاری خودرو

این مدل دستگاه های جی پی اس ردیاب برای عملکرد باید به صورت دستی به سیستم برقی اتومبیل متصل شوند. نصب سریع است و معمولاً فقط حدود نیم ساعت طول می کشد. مهمترین مزیت ردیاب های سخت افزاری این است که شما می توانید یک اتصال به برق قابل اعتماد برقرار کنید و ردیاب را از دزدان ماشین مخفی کنید. بهترین مکان برای قرارگیری دستگاه ردیابی وسیله نقلیه شما در زیر داشبورد یا بالاتر از پدال ها است.

در اینجا نحوه کار اتصال این مدل ردیاب ها به ماشین شما آورده شده است:

 • منبع تغذیه 12-VDC را به سیم قرمز موجود در دستگاه ردیابی خود متصل کنید.
 • با اتصال سیم به گیرنده شروع کنید. برای جلوگیری از مشکلات اتصال ، از تکنیک “نوک زدن و بستن” پیروی کنید.
 • حدود یک اینچ عایق سیم منبع تغذیه را جدا کنید.
 • یک شی تیز بگیرید و با سیم بهم بزنید ، یک حلقه ایجاد کنید.
 • یکی از سیم های قرمز دستگاه جی پی اس ردیاب خود را جدا کنید.
 • انتهای سیم قرمز (دستگاه ردیابی) را پیچانده و از حلقه ای که در منبع انرژی خودرو ساخته اید ، ببندید.
 • حلقه را ببندید و سیم قرمز را به اطراف بچرخانید. نوار برق دور آن بپیچید.
 • سیم احتراق وسیله نقلیه را پیدا کنید و آن را به سیم سفید دستگاه ردیاب وصل کنید.
 • سرانجام هر دو سیم ارت دستگاه جی پی اس ردیاب و وسیله نقلیه را به یکدیگر متصل کنید.
 • در نظر بگیرید که از یک کراوات زیپ ، یا نوار چسب استفاده کنید زیرا نمی خواهید ردیاب شما هنگام حرکت در جاده حرکت کند. این می تواند به سیم و همچنین دستگاه شما آسیب برساند.

اگر در مورد کارهای اساسی خودروسازی آگاهی ندارید ، می توانید جی پی اس ردیاب را توسط متخصصان نصب کرده و به سختی کار کنید. تصمیم در مورد اینکه آیا باید خود سیستم ردیابی خودرو خود را تکمیل کنید یا از یک متخصص استفاده کنید ، صرفاً نظر شما خواهد بود ، اما تا حد زیادی به نوع واحدی که خریداری کرده اید یا نیازهای نصب شما بستگی دارد. حتی اگر بتوانید دستگاه را خودتان نصب کنید، لزوماً به معنای آن نیست که باید باشد. در بعضی موارد ، ممکن است شما نیاز داشته باشید که ردیاب خودرو را با استفاده از یک فرد معتبر برای اهداف حق بیمه نصب کنید.

اگر خودتان تصمیم به نصب دستگاه ندارید ، حتماً تمام دستورالعمل ها را به طور دقیق دنبال کنید و دستگاه را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که پس از نصب کار می کند. توجه داشته باشید که نصب شخصی ردیاب وسایل نقلیه به این معنی است که در صورت عدم موفقیت ، هیچ پشتیبانی خارجی در دسترس نخواهید داشت ، بنابراین مطمئن شوید که با نحوه برخورد با هر مشکلی که پیش می آید ، اطمینان دارید. یکی از شرکت هایی که برای نصب جی پی اس ردیاب می توانید از آنها کمک بگیرید شرکت آرا سیستم فروشنده ردیاب های تخصصی است.

نکات مهم

 • اطمینان حاصل کنید که قدرت ردیابی شما از ستون احتراق حاصل می شود.
 • از اتصال دستگاه به رادیو اتومبیل خودداری کنید ، زیرا نیروی کافی نخواهید داشت.
 • به این نکته توجه کنید که دستگاه همیشه حتی اگر خاموش بودن در حال مصرف برق است و این توان 12-VDC را می گیرد. شما می توانید این کار را با کمک مولتی متر تست کنید. در هنگام راه اندازی و خاموش شدن نیرو را تماشا کنید و مطمئن شوید که در زیر 9 ولت فرو نرود.
 • از لمس سیم های متصل به کیسه هوا خودداری کنید زیرا این امر در نهایت می تواند امنیت کلی شما را به خطر بیاندازد.
 • تولید کنندگان معمولاً نصب ردیاب را در منطقه ایمن و خشک انجام می دهند که تابش مستقیم نور خورشید را دریافت نمی کند یا در درجه حرارت شدید قرار نمی دهد.

وصل شدن جی پی اس ردیاب به درگاه OBD

ردیاب های پلاگین به قدرت دسترسی دارند. قابل اطمینان ترین منبع انرژی از طریق درگاه OBD وسیله نقلیه است. از آنجایی که این قسمت از ماشین غالباً مورد استفاده قرار نمی گیرد ، می توانید از آن به عنوان منبع تغذیه دستگاه ردیابی خود استفاده کرده و نیاز به شارژ را از بین ببرید. می توانید دستگاه ردیابی خود را با استفاده از درگاه OBD-II واقع در داشبورد خود متناسب کنید.

اگر بعد از 1996 ماشین خریداری کردید ، احتمال دارد که دارای درگاه OBD-II (On-board diagnostical II) باشد. هر ماشین یا کامیون موجود در جاده های تولید شده پس از سال 1996 موظف است که یک دستگاه نصب داشته باشد. OBD-II رایانه ای در هیئت مدیره است که میزان انتشار ، مسافت پیموده شده ، سرعت و سایر داده های مربوط به ماشین شما را کنترل می کند. این دستگاه دارای یک درگاه شانزده پین ​​است که در زیر خط جانبی راننده قرار دارد.

ردیاب شما می تواند در کمتر از یک دقیقه نصب و حذف شود. با کمک کابل با دوام طولانی ، حتی می توانید آن را درون داشبورد مخفی کنید.

نصب دستگاه ردیابی GPS افزونه به سه مرحله ساده است:

 1. اتصال OBD-II را پیدا کنید.
 2. دستگاه را به درگاه OBD-II وصل کنید.
 3. با ایجاد یک حساب کاربری به برنامه همراه ردیاب خود ثبت نام کرده و دستگاه خود را ردیابی کنید.

ورود به درگاه OBD در مقابل ردیاب های سخت افزاری GPS: کدامیک بهتر است؟

هنگام نصب دستگاه های ردیابی بر روی وسایل نقلیه ، چه ردیاب موتورسیکلت باشد و چه خودرو، روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد و درست مانند هر کار دیگری ، هر یک از این راه ها جوانب مثبت و منفی خود را دارند. اگر در زمینه مکانیک وسایل نقلیه تجربه صفر دارید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید تا از آسیب دیدن دستگاه یا وسیله نقلیه خودداری کنید. پورت OBD برای افرادی که به دنبال نصب بدون دردسر هستند توصیه می شود. اما از آنجا که به راحتی قابل حذف هستند ، ممکن است برای مشاغل توصیه نشود. دارندگان ناوگان معمولاً برای جلوگیری از دستکاری کارکنان ، دستگاههای GPS خود را سخت و سخت می کنند. همین موضوع را می توان برای دارندگان وسایل نقلیه خصوصی که می خواهند از سرقت خودرو جلوگیری کنند ، گفت.

مزایای ردیاب GPS با نصب سخت

 • نصب ایمن. ردیاب های GPS سخت کوک ، همانطور که قبلاً بحث کردیم ، نیاز به نصب سه سیم (زمین ، نیرو و احتراق) دارد. این دستگاه ردیابی خودرو را در زیر کاپوت و خارج از دید پنهان می کند.
 • بیشتر از داده های وسیله نقلیه و موتور ارائه می دهد. دستگاه ردیابی وسایل نقلیه سخت افزار مجهز به ضبط های داده افزونه بسیار ممکن مانند نظارت بر ورودی ، دستگاه های ورود به سیستم الکترونیکی و موارد دیگر است. اگر در رانندگان خود بخواهید که قبل از رانندگی از یک کلید fob استفاده کنید ، خود را به وسایل نقلیه اختصاص دهید.

معایب ردیاب GPS با نصب سخت

 • زمان نصب را می گیرد. اگر شما متخصصانی را برای نصب کردن جی پی اس ردیاب استخدام می کنید ، معمولاً نصب آنها به طور متوسط ​​از سی تا چهل دقیقه در هر نقطه است. نصب آن می تواند حتی بیشتر طول بکشد. این بدان معناست که اگر می خواهید در صورت داشتن ناوگان ، راه حل GPS ردیابی GPS را برای وسایل نقلیه خود به کار بیاندازید ، باید از کار بیفتد.
 • زمان می برد تا حذف شود. از آنجا که آنها به طور متوسط ​​سی تا چهل دقیقه برای نصب بدون لوازم جانبی نیاز دارند ، این بدان معنی است که جابجایی این وسایل ردیابی بین وسایل نقلیه آسان یا ساده نیست. اگر نیاز به انتقال وسیله سخت افزاری از وسیله نقلیه به وسیله دیگر دارید ، دقیقاً مانند نصب ، باید برای خرابی وسیله نقلیه برنامه ریزی کنید.

مزایای ردیاب GPS افزونه

 • نصب آسان توسط خودتان. دستگاه های ردیابی افزونه برای نصب هر وسیله نقلیه با درگاه OBD-II بسیار آسان است. موقعیت پورت OBD-II می تواند بین وسیله نقلیه ، ساخت ، مدل و سال متفاوت باشد اما به طور معمول در زیر داشبورد داخل کابین قرار دارد. با استفاده از این دستگاه ردیابی وسیله نقلیه ، می توانید به سادگی به OBD-II وصل شوید و شروع به دریافت داده های لازم از وسایل نقلیه خود کنید.
 • قابل حمل. از آنجا که نصب آسان است ، همچنین به معنای انتقال آسان بین وسایل نقلیه است. این کار بسیار راحت می شود وقتی وقت آن است که وسیله نقلیه موجود را در ناوگان خود تعویض کنید. نیازی به برنامه ریزی برای خرابی وسیله نقلیه برای حذف آن و نصب آن در مرحله بعدی نیست. نگران نباشید ، از قدیمی جدا شده و به شماره جدید وصل شوید.
 • به صورت خودکار تشخیص موتور را دریافت می کنید. افزونه ردیاب جیپیاس به طور خودکار اطلاعات تشخیصی را از موتور بیرون می آورد زیرا به پورت OBD-II وصل شده است. برای دیدن این نوع اطلاعات نیازی به لوازم جانبی اضافی برای نصب نیست.

معایب ردیاب های GPS پلاگین

 • آسان برای حذف یا سرقت. از آنجایی که ردیاب افزونه به راحتی نصب می شود ، این بدان معنی است که می توان آنها را به راحتی از بین برد ، این هم خوب است و هم چیز بد. قصد حتی لازم نیست برای از بین بردن دستگاه مخرب باشد. برخورد تصادفی از ناحیه پا و وارد شدن به داخل کابین باعث می شود دستگاه از موقعیت خود در درگاه OBD-II خسته نشود.
 • ردیابی پنهانی وجود ندارد. توجه داشته باشید که بیشتر درگاه های OBD-II در معرض دید شماست. این باعث می شود دستگاه درایور قابل رویت باشد.
 • فقط داده های وسیله نقلیه و موتور. بیشتر ردیاب های افزونه هیچگونه مهار اتصال سیم های لوازم جانبی را ندارند. این بدان معناست که هیچ گزینه ای برای انواع اضافی مانیتورینگ نظیر نظارت بر ورودی وجود ندارد ، که اطلاعات با ارزش خودرو را مانند برف پاک کن بالا/پاین، درب باز / بسته ، کمربند ایمنی روشن / خاموش و غیره به شما می دهد.

هر ناوگان مجموعه نیازهای منحصر به فرد خود را دارد. ارزیابی خود را انجام دهید تا تعیین کنید که کدام نصب برای شما بهتر است.

obd چیست؟

شما هرگز نمي دانيد چه اسراري در زير داشبورد شما پنهان است. اگر شما صاحب يك اتومبيل ساخته شده در 20 سال گذشته هستيد ، در اينجا مكان ورود به همه چيز را كه باعث مي شود تيك بزنيد پيدا خواهيد كرد. ما در مورد پورت OBD II صحبت مي كنيم ، كه در صورت داشتن وسيله مناسب ، به شما امكان مي دهد مشكلات مكانيكي ، افزايش عملكرد و موارد ديگر را تشخيص دهيد. اما دقيقا OBD II چيست و چرا براي خودروهاي مدرن اينقدر مهم است؟ ما همه جواب ها را در اينجا آورده ايم.

OBD چيست؟

OBD مخفف عبارت On-Board Diagnostic است. اين سيستم استاندارد شده است كه به الكترونيك خارجي اجازه مي دهد تا با سيستم رايانه اي ماشين ارتباط برقرار كند. از آنجايي كه اتومبيل ها به طور فزاينده اي رايانه اي شده اند ، اهميت بيشتري پيدا كرده است و نرم افزار به كليدي براي رفع بسياري از مشكلات و باز كردن قفل عملكرد تبديل شده است.

OBD مدتها قبل از اينكه كسي كلمه هاي “infotainment” يا “ماشين متصل” را بيان كند ، در اشكال مختلفي وجود داشته است. دهه 1980

بر خلاف كاربراتور يا سيستم هاي تزريق سوخت مكانيكي قبلي، تزريق الكترونيكي سوخت (EFI) نياز به كنترل رايانه دارد. EFI مانند پيشينيان خود ، جريان سوخت را درون موتور تنظيم مي كند ، اما اين كار را با استفاده از سيگنال هاي الكترونيكي و نه بيت هاي مكانيكي انجام مي دهد. اين اولين نياز اصلي براي قرار دادن رايانه در اتومبيل ها بود. از اين ورودي هنگام نصب جي پي اس ماشين به صورت مخفي نيز استفاده مي شود.

حل مشكلات ماشين با استفاده از obdOBD در مقابل OBD II

قبل از دهه 1990 چندين خودروساز واسط رايانه اي براي اتومبيل هاي خود را معرفي كردند ، اما فشار به استاندارد سازي تا سال 1991 آغاز نشده بود ، هنگامي كه هيئت منابع هوايي كاليفرنيا (CARB) موظف شد كه تمام اتومبيل هاي فروخته شده در كاليفرنيا به نوعي قابليت OBD نياز داشته باشند. با اين حال ، CARB تا سال 1994 استانداردهاي لازم را براي اين سيستم ها صادر نكرد. اين استاندارد كه به عنوان OBD II شناخته مي شود ، براي سال مدل 1996 پياده سازي شد و امروزه هنوز در حال استفاده است. تكرارهاي قبلي OBD به صورت واضح طبقه بندي شد OBD I.

تقريباً هر خودروي جديد استانداردي كه طي 20 سال گذشته ساخته شده اند ، از استاندارد OBD II پيروي مي كند. اتومبيل هاي OBD II داراي يك درگاه – معمولاً در زير داشبورد در سمت راننده – هستند كه دستگاه ها مي توانند به رايانه يك ماشين وصل شوند و به آن متصل شوند. شركت ها ايده هاي زيادي درباره آنچه مي توانيد به آن درگاه وصل كنيد ، دارند.

تشخيص ايرادات
همانطور كه از اين نام پيداست ، تشخيص ايراد خودرو هدف اصلي OBD است. هنگامي كه سنسورهاي ماشين تصميم بگيرند كه چيزي اشتباه نيست ، آنها پيامي را به نام “كد مشكل” مي آورند ، كه ممكن است به عنوان چراغ “موتور چك” يا هشدار ديگر روي داشبورد آشكار شود. اسكنرهاي OBD مي توانند اين كدهاي مشكل را بررسي كنند تا دقيقاً چه اشتباهي وجود داشته باشد و پس از رفع مشكل ، آنها را از حافظه كامپيوتر پاك كنيد.

كدهاي مشكل فقط همين است: كدها. به جاي تشخيصي مانند “درب گاز سست” ، رشته اي از حروف و اعداد را مشاهده خواهيد كرد كه بدون مراجعه به آنها غيرقابل درك است. كدهاي مشكل با يك نامه شروع مي شوند و چهار يا پنج شماره را شامل مي شوند ، كه در كنار هم به زير سيستم خاص اشاره مي كنند و چه مشكلي را تجربه مي كند.

برخي از اسكنرهاي OBD با تعاريف مربوط به اين كدها بارگيري شده اند، اما در غير اين صورت به ليستي مانند شماره موجود در OBD-Codes.com نياز خواهيد داشت . توجه داشته باشيد كه علاوه بر كدهاي عمومي كه در مورد همه خودروها اعمال مي شود ، توليد كنندگان انفرادي داراي كدهاي خاص خود هستند. پيدا كردن اين موارد مي تواند كمي دشوار باشد ، زيرا همه توليد كنندگان كاملاً راحت از ايده انتشار آنها در دسترس عموم نيستند.

OBD براي عملكرد
تشخيصي ممكن است مهمترين عملكرد تجهيزات OBD باشد ، اما از اين ابزارها نيز مي توان براي سرعت بخشيدن به ماشين شما استفاده كرد.

چندين مارك بعد از ماركت ، هر دو چوب داده OBD II و تنظيم كننده عملكرد را ارائه مي دهند كه از طريق درگاه داشبورد به سيستم هاي مهم وسايل نقليه دسترسي دارند. از داده هاي چوب مي توان براي رديابي چيزهاي دنيوي تر مانند اقتصاد سوخت استفاده كرد ، اما همچنين مي توانند مواردي مانند زمان هاي دور و بازده انرژي را ضبط كنند. رانندگان حرفه اي به اين داده ها اعتماد مي كنند تا ببينند كه چگونه آنها در يك مسير حركت مي كنند و ماشين هاي خود را ترجيح مي دهند ، پس چرا نبايد؟

برخي از شركت ها همچنين براي باز كردن اسب بخار قدرت ارتقاء عملكرد را براي وسايل نقليه خاص ارائه مي دهند كه نرم افزار را بازسازي يا تغيير مي دهند. از آنجا كه وسايل نقليه مدرن بسيار وابسته به كنترل هاي رايانه اي هستند ، تغيير نرم افزار مي تواند به همان اندازه كه در سيستم جديد جذب هوا يا اگزوز قرار دارد ، موثر باشد. شايان ذكر است كه اين به روز رساني ها ممكن است در زمينه هاي ديگر – از جمله قابليت اطمينان يا صرفه جويي در سوخت – تأثيرات منفي بگذارد و ممكن است ضمانت كارخانه را باطل كند. قبل از نصب بررسي كنيد.دانگل OBD
هركسي توانايي اين را ندارد كه بتواند ايرادات وسيله نقليه خود را برطرف كند يا عملكرد خود را ارتقا دهد. اخيرا شركتها سعي كرده اند از OBD II براي برنامه هاي اصلي بيشتر به شكل “دانگل” استفاده كنند.

دانگل بعضا راهي براي دستيابي به تخفيف توسط شركتهاي بيمه به مشتريان صادر مي شود. اين به طور كلي شامل استفاده از داده هاي كشيده شده از اتصال OBD II خودرو براي تجزيه و تحليل عادات رانندگي و اعطاي تخفيف براي رفتار كم خطر است. به عنوان مثال ، برنامه Drivewise Allstate به سرعت ، سرعت رانندگي ترمز ، تعداد مايل رانندگي و هنگامي كه فرد رانندگي مي كند ، نگاه مي كند.

ساير دستگاهها – مانند Verizon’s Hum  – ويژگيهاي Telematics را مانند آنچه برخي از توليد كنندگان خودرو از طريق خدمات اشتراك ارائه مي دهند را فعال مي كنند. هوم در هنگام جفت شدن با يك برنامه تلفن هوشمند ، والديني را كه به دنبال نگه داشتن رانندگان نوجوان در پايين ليز هستند ، تشخيص وسيله نقليه ، كمك در كنار جاده ، رديابي وسايل نقليه به سرقت رفته ، موقعيت جغرافيايي و ويژگي هاي هشدار سرعت را ارائه مي دهد.

هنگام در نظر گرفتن يكي از اين دستگاه ها ، لازم است به ياد داشته باشيد كه جداسازي فيزيكي بين كامپيوتر ماشين شما و شبكه اي كه ممكن است حاوي بدافزار باشد اولين خط دفاع در برابر هك شدن است. وصل كردن هر چيزي به درگاه OBD II اتومبيل شما با دسترسي يك دستگاه خارجي به سيستم هاي اتومبيل خود ، اين مانع را به خطر مي اندازد.

در مورد دستگاه هاي telematics كه داده ها را از طريق شبكه بي سيم ارسال مي كنند ، اتصال شبكه مي تواند نقطه دوم آسيب پذيري باشد. درست مانند هر دستگاه متصل ديگر ، هيچ تضميني براي نفوذپذيري در برابر نقض امنيتي وجود ندارد.

نحوه کار جی پی اس ردیاب

ردیاب های سیستم موقعیت یابی جهانی ( GPS) دستگاه های قابل حمل هستند که به مدیران ناوگان ، والدین و صاحبان وسایل نقلیه از همه نوع اجازه می دهند خودروها و کامیون های خود را کنترل و ردیابی کنند. ردیاب ها در زمان واقعی برای اتومبیل ها قادر به ارائه اطلاعات سریع و فوری مکان هستند ، در حالی که گزینه های ارزان تر این نوع اطلاعات را برای استفاده های بعدی ضبط می کنند. با وجود این برخی مدل های ردیاب خودرو ، حتی می توان هشدارهایی را در زمان واقعی تنظیم کرد که هر زمان راننده از منطقه خاصی سرعت می گرفت یا از آن منحرف می شد خاموش شود.

GPS ردیابی چگونه کار می کند؟

ردیابی GPS از شبکه ای از ماهواره ها برای تعیین محل دستگاهی که به طور خاص برای آن منظور طراحی شده است استفاده می کند. ایده اصلی این است که یک ردیاب خودرو از یک فرآیند به نام trilaterationاستفاده می کند تا موقعیت فیزیکی آن را بر اساس فاصله آن از سه ماهواره GPS مشخص کند . این دقیقا همان فناوری است که توسط سیستم ناوبری قابل حمل یا اتومبیل شما استفاده می شود .

تفاوت بین یک ردیاب GPS و یک سیستم ناوبری اتومبیل در این است که سیستم ناوبری مکان و مسیرهای رانندگی را برای شما فراهم می کند ، در حالی که یک ردیاب یا سابقه ای از عادت های رانندگی شما را در خود نگه می دارد یا موقعیت مکانی آن را در زمان واقعی پخش می کند.

هنگامی که یک ردیاب GPS برای یک اتومبیل قادر به پخش موقعیت مکانی خود است ، به طور معمول از همان فناوری دقیقی استفاده می کند که تلفن همراه شما برای برقراری تماس یا اتصال به اینترنت استفاده می کند. به همین دلیل است که برخی از ردیاب های اتومبیل GPS به هزینه اشتراک ماهیانه نیاز دارند.

بررسی مکان خودرو با استفاده از موبایل و یا تبلت

دستگاه های ردیابی اتومبیل برای چه مواردی استفاده می شوند؟

هدف اصلی دستگاه ردیابی ماشین GPS این است که به شما اطلاع دهد که وسیله نقلیه شما در کجا قرار دارد و سناریوهای مختلف زیادی وجود دارد که در آن می تواند کمک کننده باشد. به عنوان مثال ، اگر ماشین شما به سرقت رفته است ، اما ردیابی نصب کرده اید ، می توانید محل دقیق آن را به پلیس ارائه دهید.

ردیاب های GPS برای اتومبیل ها نیز مستقیماً بین اختلافات والدین محدود و والدین معتبر قرار می گیرند. با ردیابی درست نصب شده در اتومبیل نوجوان خود ، می توانید موقعیت مکانی آنها را در زمان واقعی بالا بکشید ، یا رکوردی را که در آن بوده اید ، هنگام حضور در آنجا مشاهده کنید و حتی ببینید که آیا آنها حد مجاز سرعت را شکستند یا خیر.

وسایل ردیابی وسایل نقلیه همچنین برای دارندگان ناوگان بزرگ اتومبیل یا کامیون فوق العاده مفید هستند. برخی از این فناوری برای نگه داشتن زبانه ها در جایی که وسایل نقلیه آنها در هر زمان معین برای هماهنگی هرچه بهتر عملیات روزانه استفاده می کنند ، استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر علاقه بیشتری به پیگیری مسافت پیموده شده برای حسابداری یا بازپرداخت دارند.

البته ، قسمت تاریک ردیاب های خودرو نیز وجود دارد. ممکن است برخی از آنها بدون اطلاع صاحب وسیله نقلیه برای پیگیری مکان کجا و زمان کجا استفاده کنند. اگر گمان می کنید که این مورد باشد ، همیشه می توانید مکان یاب GPS را که در وسیله نقلیه شما مخفی شده است ، پیدا کنید.

اگر می توانید به هر موقعیتی فکر کنید که می خواهید بدانید ماشین شما کجاست یا کجا بوده است ، پس به یک ردیاب اتومبیل GPS احتیاج دارید. تنها نتیجه این است که اکثر این ردیاب ها به خدمات سلولی نیاز دارند تا داده های مکان واقعی را در اختیار شما قرار دهند.

چگونه از GPS ردیاب اتومبیل استفاده می کنید؟

استفاده از GPS ردیاب در خودرو  شما معمولاً بسیار آسان است ، اما فرایند کمی متفاوت از دستگاه دیگر است. تفاوت اصلی در منبع تغذیه است ، اما تغییرات کافی وجود دارد که هنوز هم یک بررسی خوب است که ابتدا کتابچه راهنمای کاربر را بررسی کنید.

برخی از ردیاب های GPS طوری طراحی شده اند که به کانکتور تشخیصی پردازنده (OBD-II)  وصل شوند که معمولاً در زیر فرمان اتومبیل نزدیک پاهای راننده قرار دارد. فایده اینجاست که این ردیاب ها مستقیماً از اتصال تشخیصی به دست می آیند ، بنابراین استفاده از آنها بسیار آسان است. اگر تاکنون از خواننده کد یا ابزار اسکن استفاده کرده اید ، استفاده از این نوع ردیاب راحت است.

سایر ردیاب های اتومبیل به گونه ای طراحی شده اند که به یک فندک سیگار یا سوکت لوازم جانبی وصل شوند ، همچنین امکان نصب آنها را نیز محدود می کند. نصب و استفاده از این ردیاب ها بسیار آسان است ، اما برخی از آنها وقتی رانندگی نمی کنید ، باتری شما را جذب می کنند. در این حالت ، برای جلوگیری از از بین رفتن باتری ، باید ردیاب را جدا کنید .

با احتیاط ترین ردیاب های GPS اتومبیل باتری کار می کنند ، این بدان معنی است که می توان آنها را تقریبا در هر نقطه نصب کرد. از آنجا که منبع تغذیه خارجی وجود ندارد ، این نوع ردیاب باید به صورت دوره ای حذف و شارژ شود ، یا کار را متوقف می کند.

هنگامی که یک GPS ردیاب در وسیله نقلیه خود نصب کردید ، می توانید از نرم افزاری در رایانه ، موبایل و یا تبلت خود استفاده کنید تا مکان آن را در زمان واقعی مشاهده کنید.

آیا ردیاب های GPS برای اتومبیل ها قانونی هستند؟

در حالی که کلیه موارد استفاده شده در بالا در بیشتر حوزه های قضایی قانونی است ، ولی مهم است که بدانیم شرایطی وجود دارد که استفاده از دستگاه ردیابی خودرو می تواند برای شما دردسر ایجاد کند.

قاعده کلی انگشت شست این است که اگر ماشین شما باشد ، می توانید آن را ردیابی کنید. این مسئله هم برای وسایل نقلیه خصوصی و هم برای وسایل نقلیه متعلق به یک شرکت صادق است. بنابراین اگر می خواهید با استفاده از ردیاب کودک فرزند خردسال خود را پیگیری کنید  این امر هیچ منع قانونی ندارد.

اگر صاحب خودرو نیستید ، معمولاً نصب ردیاب در آن غیرقانونی است. استثنائات برای پلیس وجود دارد ، به شرط آنکه در ابتدا حکم به دس ت بیاورند و بازرسان خصوصی که تحت دستور صاحب وسیله نقلیه کار می کنند. آن را در بسیاری از شرایط دیگر غیر قانونی، و برخی از حوزه های قضایی حتی زورگیری مجازی قوانینی که به طور خاص آدرس انتقالها جیپیاس خودرو.

در حالی که GPS ردیاب های برای اتومبیل ها می توانند برای جاسوسی از مردم استفاده شوند ، موارد قانونی از این علامت کم است. اگر نگرانی دارید ، البته باید به دنبال مشاوره حقوقی یک متخصص باشید. حتی در مورد ردیابی راننده نوجوان یا کارمند ، اهداف اصلی ایمنی ، پاسخگویی و کارآیی است نه جاسوسی.

دستگاه ردیاب سالمندان و مزایای آن

تکنیک های مراقبت مدرن استقلال سالمندان و آرامش خاطر را برای سرپرستان آنها فراهم می کند

 در گذشته هنگامی که یک فرد سالخورده دچار زوال عقل یا بیمارای مانند آلزایمر می شود که در آن حافظه فرد از بین می رود، تنها گزینه کمک به فرد برای انجام امورات زندگی و مراقبت بود. مگر اینکه یکی از اعضای خانواده بتواند زندگی خود را به ارائه مراقبت های مداوم اختصاص دهد، یا از عهده حرفه ای مراقبت در منزل برآید. کمک به زندگی تنها راهی برای اطمینان از ایمنی این عزیزان بوده است. با پیشرفت در زمینه ردیاب سالمندان و فن آوری اتوماسیون در خانه ، اکنون ممکن است برای بیماران سالخورده مبتلا به آلزایمر و زوال عقل زندگی بسیار کمتری از زندگی ، اغلب اوقات حتی در آسایش در خانه خود انجام دهند.

وقتی به دستگاه های جی پی اس ردیاب فکر می کنیم ، ممکن است موارد مختلفی از قبیل نصب ردیاب روی وسایل نقلیه شرکت ، دارایی های با ارزش ، رانندگان نوجوان یا حتی کودکان به ذهن خطور کند. از ردیاب ها می توان برای ردیابی پنهان استفاده کرد و برای کاربران مفید است که بتوانند محل زندگی ، ایمنی و بهزیستی شخص حامل وسیله را بررسی کنند. این دستگاه ها می توانند برای سرپرستان بیماران سالخورده بسیار مفید باشند و به برخی از بزرگترین نگرانی ها در مورد مراقبت از آنها کمک کنند.

نگرانی افراد در مورد بیماران سالخورده اشان

بیشتر نگرانی های اعضای خانواده در مورد مراقبت از والدین یا بستگانشان ، به ویژه کسانی که مبتلا به آلزایمر یا زوال عقل هستند ، مربوط به ایمنی است. خانواده ها نگران هستند که اگر کسانی را که دوست دارند همیشه همراهی نکند، این ممکن است عواقب داشته باشد:

 • بیرون رفتن و گم شدن
 • سرگردانی
 • سردرگمی در مورد مکان آنها
 • فراموش کردن مصرف دارو
 • فراموش کردن غذا خوردن یا مراقبت از خود

ترس از این نوع برخی از اصلی ترین دلایلی است که ممکن است اعضای خانواده و سرپرستان تصمیم بگیرند که مراقبت بیشتری از یک فرد سالخورده در خانواده کنند. برای اطمینان از مراقبت و در امان بودن امنیت در بیمار ، نیاز است که بیمار همیشه تحت کنترل باشد. اگر کسی نتواند بطور منظم در کنار آنها بماند، این نگرانی ها مداوم است.

با وجود این ، بسیاری از بیماران سالخورده ، حتی افراد مبتلا به شرایطی که ممکن است باعث شود آنها ناآگاهانه خود را در معرض خطر قرار دهند ، آرزو دارند استقلال خود را حفظ کنند. برای این بیماران ، در صورتی که مجاز به انجام کارها یا حتی به تنهایی پیاده روی نباشند ، زندگی عذاب آور خواهد بود. برخی از بیماران سالخورده که حداقل برای برخی از مواقع شفاف هستند ممکن است در محافظت اضای خانواده یا سرپرستان از خود مقاومت کنند. افراد مسن غالباً از استقلال خود لذت می برند و از فرصتهایی استفاده می کنند که بدون کمک شخص دیگری به بیرون بروند و یا از خود مراقبت کنند. این امر برای بیماران مبتلا به آلزایمر و زوال عقل تقریباً غیرممکن بوده است تا اینکه پیشرفتهای اخیر در فن آوری ، استقلال را ممکن ساخته است.

چگونه دستگاههای ردیاب سالمندان می توانند به افراد سالخورده کمک کنند

دستگاه های ردیابی سالمندان یک راه حل ساده برای بسیاری از نگرانی های اعضای خانواده و سرپرستان در مورد عزیزان سالخورده است. اگر دستگاه ردیابی GPS به بیمار وصل شده باشد ، سرایدار می تواند از تلفن هوشمند یا رایانه ای استفاده کند تا در هر زمان محل حضور آنها را بررسی کند. این می تواند در مواردی که افراد مسن مستعد سرگردان و گم شدن هستند بسیار مفید باشد ، یا وقتی می خواهند بیرون بروند و یا بدون فشار همراهی شخص دیگری ، پیاده روی کنند.

دستگاه جی پی اس ردیابی می تواند با استفاده از لوازم جانبی پوشیدنی به فرد موردنظر شما وصل شود یا در داخل یک کیف یا جیب قرار داده شود تا به شما کمک کند در هر زمان افراد را در مکانشان بیابید. جی پی اس ردیاب را در مکان خود بگذارید. به این ترتیب ، یک فرد سالخورده هنوز هم می تواند به طور مستقل زندگی کند ، به پیاده روی برود یا حتی با خیال راحت وقت خود را در حیاط خود بگذراند. همچنین اگر فرد موردنظر شما هنوز در حال رانندگی است ، می توان از طریق برنامه ریزی برای ارسال اعلان ها در مورد سرعت برنامه ریزی کرد. حتی اگر بیمار رانندگی نکند ، می توان برنامه ای را برای ارسال اطلاعیه در زمانی که پوشنده در خارج از یک خط مرزی معین ، به نام ژئوفنس (عبور) قرار دارد ، برنامه ریزی کرد. این امر در صورتی مفید است که بیمار دوست داشته باشد هر روز مسیری را طی کند زیرا می توانید از انحراف از مسیر مطلع شوید ، یا اگر بیمار حتی زمانی که قرار نیست قدم بزید ، خانه را ترک کرده است.

سرایدار می تواند از برنامه گنجانده شده برای بررسی محل دقیق بیمار و تنظیم هشدارها استفاده کند تا اگر بیمار خانه را ترک کرد یا برای مدت زمانی مشخصی حرکت نکرده است ، به آنها اطلاع داده شود. یکی دیگر از مزایای دیگر استفاده از دستگاه ردیاب  سالمندان ، اضافه کردن دکمه SOS است تا بیماران سالخورده بتوانند در مواقع اضطراری برای کمک تماس بگیرند. ردیابی GPS به پرسنل خانواده و اورژانس اجازه می دهد تا آنها را به سرعت و به راحتی پیدا کنند.

 سایر گزینه های اتوماسیون منزل برای مراقبت از سالمندان

دستگاههای ردیاب سالمندان می تواند به حل برخی از بزرگترین نگرانی هایی که مراقبان و اعضای خانواده در مورد رفاه اقوام سالخورده خود دارند ، کمک کنند ، اما همه چیز را برطرف نمی کند. پیشرفت های فن آوری خانه های هوشمند ممکن است پاسخی برای کمک به یک بیمار مبتلا به آلزایمر یا زوال عقل باشد تا به طور مستقل در خانه خود زندگی کنند. فناوری خانه هوشمند به سرپرستان اجازه می دهد تا بیش از بررسی محل زندگی بیمار انجام دهند ، همچنین به آنها امکان می دهد تشخیص دهند که بیمار آیا برنامه مراقیت از خود را انجام داده است یا خیر. یک خانه هوشمند می تواند به راحتی و مقرون به صرفه برای یک بیمار مسن تنظیم شود و توسط یک سرپرست یا عضو خانواده قابل اطمینان کنترل شود. در حقیقت ، چندین کاربر می توانند برای نظارت بر خانه ، با هم کار کنند و اطمینان حاصل کنند که همه به امنیت شخص مورد علاقه خود اطمینان دارند.

از فن آوری خانه های هوشمند می توان برای کمک به سرپرستان و اعضای خانواده در بسیاری از فعالیتهای بستگان سالخوردگان خود در طول روز نظارت کرد و به آنها کمک کرد تا عزیز خود از امنیت و مراقبت برخوردار باشد. برخی از محبوب ترین دستگاه های مورد استفاده برای اطمینان از ایمنی این افراد سنسورها هستند و می توان از آنها برای ردیابی انواع مختلفی از موارد از جمله موارد زیر استفاده کرد:

 • باز و بسته شدن درها ، بالاخص درب خروج
 • دسترسی به یخچال
 • دسترسی به کابینت قرص
 • آشکارسازهای حرکتی برای هشدار از حرکت یا عدم حرکت

فناوری مراقبت از سالمندان همواره در حال توسعه است تا برای مراقبان این اطمینان حاصل شود كه بیمارانشان داروی خود را مصرف می كنند، غذا می خورند ، صبح از خواب خارج می شوند و بعد از انجام فعایت های خارج از خانه به خانه خود بازگشتند. هنگام نظارت بر بستگان سالخورده ، مهمترین بخش اطمینان از عدم امنیت آنها است. البته که برخی از این دستگاه ها صرفا کار ردیاب را انجام می دهند و بعضی بیشتر از یک ردیاب صرف مانند دستگاه های ارائه شده در شرکت آرا سیستم.

 نتیجه: آینده ردیاب ها  و اتوماسیون خانگی برای سالمندان

با پیشرفت فن آوری ، متولیان امر در حال یافتن روشهای جدید و بهبود یافته ای برای مراقبت از بستگان سالخورده ، به ویژه کسانی که از آلزایمر یا زوال عقل رنج می برند ، هستند و به طور مرتب قادر به مراقبت از خود نیستند. استفاده از دستگاه ردیاب سالمندان یک روش عالی برای سرایداران است که می توانند یک برگه ثابت را در محل بیمار خود نگه دارند تا از اطمینان خاطر در مکانی که در آن نیاز دارند اطمینان حاصل کنند. بازار به طور مستمر در حال گسترش است تا بتواند فن آوری برای رفع نیازهای فردی به ویژه در مورد مراقبت از سالمندان تأمین کند.

فناوری هایی که از قبل در بازار به بازار عرضه شده اند شامل دستگاه هایی هستند که می توانند داروها را مرتب سازی و توزیع کنند ، علائم حیاتی را برای بررسی شرایط اضطراری و موارد دیگر نظارت کنند. همانطور که سرایداران نگرانی ها را برطرف می کنند ، توسعه دهندگان فناوری شروع به جستجوی راه حل می کنند.

منبع: http://www.brickhousesecurity.com/

Create your website at WordPress.com
Get started